kpss 2016

Bakan Bile Karşı Değilken Ağustos Ataması Neden Yapılmıyor?

Öğretmen açığı ve ücretli öğretmen sayısı 100 bini geçmişken ve öğretmen adayları bu kadar mücadele ederken 2016 ağustos ataması yapılmıyor?

Bakan Bile Karşı Değilken Ağustos Ataması Neden Yapılmıyor?
24 Haziran 2016 - 15:07 'de eklendi ve 442 kez görüntülendi.

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile yaptığı görüşme neticesinde Bakan beyin ağustos ataması na karşı olmadığını ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 2016 ağustos ataması ile ilgili olarak ağustos atamasına karşı olmadığını ve böyle bir atamadan kendisinin de memnun olacağını ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı atamalardan rahatsız değilken, 400 bini aşkın atama bekleyen aday varken, öğretmen açığı ve ücretli öğretmen sayısı 100 bini geçmişken ve öğretmen adayları bu kadar mücadele ederken 2016 ağustos ataması yapılmıyor? Bu sorunun 2 cevabı bulunuyor.

Koncuk-Yılmaz görüşmesinin ardından 2016 ağustos atamasıyla ilgili bilgiler daha kesin olarak elimizde.

 

1. SEBEP Atamaların yapılmamasında ki en büyük etken 6 ay boyunca öğretmenlerin alıştırma sürecinden geçmesi. Bu süreç yüzünden eğitim-öğretim yılı başlamadan 6 ay önce atamaların yapılması gerekiyor. Bu saçma uygulama yüzünden öğretmen adayları atanamıyor. Öğretmen adaylarının mücadelelerinde bu noktaya dikkat çekmesi ve bu saçma uygulamayı ortadan kaldırmaya çalışmaları gerekmektedir.

 

2. SEBEP Koncuk-Yılmaz görüşmesinin neticesinden şu sonuç çıkarıldı: MEB değil Maliye atamalar karşı!  Milli Eğitim Bakanının ifadelerinden şunu anlıyoruz baskıya dayanamayan Yılmaz topu Maliye Bakanlığına attı. Şimdi söz Maliye’de bundan sonra dikkatlerin o yöne çekilmesi gerekiyor. Maliye Bakanlığına baskı yaparak atamaların yapılması gerçekleştirilebilir.  Öğretmen adayları haklı mücadelesini devam ettirdikçe ve mücadeleyi arttırdıkça hem desteği çoğalacak hem de atamaları alacaktır.

Bunun için mücadeleye devam.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER